VISA Mastercard JCB American Express PayPal

Turnstyle Designs - ekskluzywne klamki i uchwyty meblowe

Created on

Turnstyle Designs - ekskluzywne klamki i uchwyty meblowe

Turnstyle Designs to producent luksusowych i ekskluzywnych klamek i uchwytów meblowych do wysokiej klasy projektów mieszkaniowych, komercyjnych i jachtowych. Turnstyle Designs specjalizuje się w skórze i własnym materiale kompozytowym - Amalfine. Firma została założona w North Devon w Anglii przez Steve'a Robertsa w 1992 roku i do dziś są rodzinnym biznesem Steve'a i jego żony Christiny Roberts. 

Firma Turnstyle Designs z dumą produkuje i dostarcza jedne z najbardziej ekskluzywnych klamek do drzwi, klamek meblowych i gałek meblowych, o zawsze wysokiej i jednolitej jakości i wzornictwie. 

Wegańska skóra pełnoziarnista pochodzi z najlepszych garbarni w Toskanii we Włoszech. Kolor skóry jest spójny ze skórą, a nie tylko wykończeniem powierzchni. Skóra w klamce nadal jest pełna naturalnych olejków, a im częściej będzie używana, będzie pięknie patynować. Wysoka jakość skóry, która pokrywa klamki oznacza również, że skóra może być łatwo naprawiona w przypadku drobnych uszkodzeń, takich jak uderzenia i zadrapania. Odbywa się to poprzez pocieranie skóry grzbietem łyżeczki, aby wydobyć naturalne olejki na powierzchnię. Uchwyty do drzwi i mebli są szyte ręcznie przez zespół wysoko wykwalifikowanych rzemieślników skór. 

Wszystkie produkty są wykonane z litego mosiądzu, co pozwala na oferowanie wielu różnych powierzchni i wykończeń. Ponadto mosiądz jest jednym z najlepszych materiałów w klamkach drzwiowych, ponieważ jest niezwykle trwały, a jakość wykonania jest wysoka.

Ich produkty są sprzedawane u starannie wybranych sprzedawców detalicznych w ponad 30 krajach na całym świecie, a w Villahus jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom te piękne klamki.

Głównymi materiałami używanymi przez Turnstyle Designs jest skóra i Amalfine.

Skóra

Turnstyle używa skóry garbowanej roślinnie z najlepszych garbarni we Włoszech. Proces garbowania oznacza, że ​​skóra jest barwiona, co zapewnia jej ochronę dzięki naturalnym olejom. Długotrwała ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i pozostawianie kurzu na skórze pomaga wysuszyć skórę i jej oleje. Dlatego zaleca się, aby skóra była konserwowana co pół roku za pomocą wosku do skóry lub kremu.

Podobnie jak w przypadku innych naturalnych materiałów, skóra pokryje się patyną. Jest to naturalna część procesu dojrzewania i dodaje produktowi więcej charakteru. Zachowaj ostrożność podczas dopasowywania skórzanych uchwytów, ponieważ zbyt mocna manipulacja może pozostawić ślady na uchwytach.

Produkt należy czyścić miękką szmatką i łagodnym roztworem mydła. Zetrzyj nadmiar wody i pozostaw skórę do wyschnięcia. W razie potrzeby nałóż wosk lub krem ​​do skóry.

Amalfine

Amalfine to wyjątkowy materiał używany w produkcji Turnstyle, składający się z różnych materiałów kompozytowych. To uniwersalny i trwały materiał. Każdy element jest ręcznie formowany i przechodzi przez produkcję co najmniej 8 par rąk, zanim zostanie ostatecznie zapakowany i gotowy do wysyłki. Dzięki temu każdy produkt jest niepowtarzalny i ma swój własny, zaprojektowany charakter i urok. Wszystkie materiały kompozytowe są wykonane z gęstej ochronnej mieszanki żywic. Produkty Amalfine są zalecane tylko do użytku w domach prywatnych.

 

 

VillaHus profile: Remodeling & residential design | houzz

VillaHus